Jak dosáhnout vlastního štěstí

Také si někdy říkáte, jak je možné, že všichni kolem jsou šťastní, mají skvělou a dobře placenou práci, bezproblémové vztahy a vůbec vše se jim daří, a vám ne? Proč oni mají to a ono a vy ne? Že je to nefér a nespravedlivé?

Já sama jsem v takovém přesvědčení žila několik let. Až, když jsem si uvědomila, že mé štěstí není vůbec závislé na tom, co mám nebo nemám, se mi neskutečně ulevilo a opravdu jsem se začala cítit ve svém životě šťastná. Konečně.

Konečně skončil ten nekonečný boj o to, být ve všem nejlepší, vyrovnat se všem ostatním a mít vše tak, jak by to být mělo. Nekonečné „soutěžení“ o to, kdo má lepší vybavení domácnosti, kdo má lepší mobil, kdo má lepší kočárek, čí dítě navštěvuje více kroužků a má lepší známky, kdo má více značkového oblečení a kabelek, kdo byl na lepší dovolené, kdo má hezčí a upravenější zahradu atd. konečně skončilo. A mně se tak moc ulevilo.

Samozřejmě to znamenalo eliminovat ze svého života některé lidi, kterí stále potřebu soutěžení měli. Ale zase na druhou stranu jsem našla nové přátele, kteří jsou v pohodě a to, jestli mám posekanou trávu, nakupuji v sekáči, nebo jestli má dcera na vysvědčení dvojku z matematiky vůbec neřeší a berou nás takové, jací jsme.

Je to neskutečná úleva a život se stal tak nějak jednoduší, hezčí a já si ho doslova užívám.

Své štěstí jsem objevila ve své rodině, v kreativní práci a tvorbě a nemám už žádnou potřebu s někým soutěžit a někomu něco dokazovat. Už se necítím méněcenná za to, že nemám vše dokonalé a užívám si právě ty nedokonalosti, které mi život přináší.

A jak jsem toho dosáhla? A jak toho můžete dosáhnout i vy? Je to jednoduché!

  1. Naučte se radovat z maličkostí

Uvědomte si, že váš život se skládá z maličkostí, které dělají váš život šťastnější. Naučte se radovat z každého nového dne, radujte se z toho, že svítí sluníčko, i z toho, že prší.

„ Mám radost, že prší. A proč? Protože i kdybych jí neměl, i tak by pršelo…“

Uvědomte si tedy, co zrovna pro vás štěstí znamená. A opravdu si to ujasněte. Budete šťastní, když si každé tři měsíce pořídíte nový mobil? Nebo, když si každý týden koupíte nějaké značkové oblečení? Možná v tu chvíli uspokojíte nějakou potřebu, ale věřte, že štěstí vám to nepřinese.

Naučte se tedy radovat z maličkostí. Radujte se z toho, že vás váš partner nechal déle spát, že vám na zahradě vykvetla růže, užívejte si úsměvy druhých, mějte radost z toho, že na vás byl milý číšník. Neberte takové věci jako samozřejmost.

A že stále nevíte, za co byste zrovna vy, měli být šťastní a z čeho byste se měli radovat? A co třeba z toho, že jste zdraví, máte v pořádku ruce a nohy, které vám slouží, oči, které vidí tu krásu kolem vás, uši, které slyší zpívat ptáky a slyší hlasy vašich blízkých. Z toho, že máte rodinu a přátele a třeba z toho, že vaše dítě přineslo pěknou známku ze školy. Těch věcí je opravdu hodně. Jen se stačí dívat a vidět je.

foto: Shutterstock

Komentáře
  1. Zdenka Boháčová, bhakti napsal:

    Štěstí je napojit se „nahoru“ a ZAŽÍT Lásku. Pak i to hnusné ztrácí na síle… Ztrácí na síle !…. Ztrácí na síle!….

  2. Jace napsal:

    Ten začiatok, to mám rovnako, ale nikdy som sa nesnažila byť dokonalá pretože viem, že dokonalosť v podstate ani neexistuje. Je to ako hnat sa za rozbehnutym vlakom. A závidím ļudom iné veci, než je vybavení domácnosti, mobil, kočárek, čí dítě navštěvuje více kroužků, kdo má více značkového oblečení a kabelek..prosye takéto malichernosti ma nezaujímajú. Skor im zavidim keď idú na dovolenku, keď majú harmonický vztah, keď idú tam, kam som túžila ísť ja, keď zažívajú to, čo som chcela zažiť ja.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.