Jak dosáhnout vlastního štěstí

Také si někdy říkáte, jak je možné, že všichni kolem jsou šťastní, mají skvělou a dobře placenou práci, bezproblémové vztahy a vůbec vše se jim daří, a vám ne? Proč oni mají to a ono a vy ne? Že je to nefér a nespravedlivé?

Já sama jsem v takovém přesvědčení žila několik let. Až, když jsem si uvědomila, že mé štěstí není vůbec závislé na tom, co mám nebo nemám, se mi neskutečně ulevilo a opravdu jsem se začala cítit ve svém životě šťastná. Konečně.

Konečně skončil ten nekonečný boj o to, být ve všem nejlepší, vyrovnat se všem ostatním a mít vše tak, jak by to být mělo. Nekonečné „soutěžení“ o to, kdo má lepší vybavení domácnosti, kdo má lepší mobil, kdo má lepší kočárek, čí dítě navštěvuje více kroužků a má lepší známky, kdo má více značkového oblečení a kabelek, kdo byl na lepší dovolené, kdo má hezčí a upravenější zahradu atd. konečně skončilo. A mně se tak moc ulevilo.

Samozřejmě to znamenalo eliminovat ze svého života některé lidi, kterí stále potřebu soutěžení měli. Ale zase na druhou stranu jsem našla nové přátele, kteří jsou v pohodě a to, jestli mám posekanou trávu, nakupuji v sekáči, nebo jestli má dcera na vysvědčení dvojku z matematiky vůbec neřeší a berou nás takové, jací jsme.

Je to neskutečná úleva a život se stal tak nějak jednoduší, hezčí a já si ho doslova užívám.

Své štěstí jsem objevila ve své rodině, v kreativní práci a tvorbě a nemám už žádnou potřebu s někým soutěžit a někomu něco dokazovat. Už se necítím méněcenná za to, že nemám vše dokonalé a užívám si právě ty nedokonalosti, které mi život přináší.

A jak jsem toho dosáhla? A jak toho můžete dosáhnout i vy? Je to jednoduché!

  1. Naučte se radovat z maličkostí

Uvědomte si, že váš život se skládá z maličkostí, které dělají váš život šťastnější. Naučte se radovat z každého nového dne, radujte se z toho, že svítí sluníčko, i z toho, že prší.

„ Mám radost, že prší. A proč? Protože i kdybych jí neměl, i tak by pršelo…“

Uvědomte si tedy, co zrovna pro vás štěstí znamená. A opravdu si to ujasněte. Budete šťastní, když si každé tři měsíce pořídíte nový mobil? Nebo, když si každý týden koupíte nějaké značkové oblečení? Možná v tu chvíli uspokojíte nějakou potřebu, ale věřte, že štěstí vám to nepřinese.

Naučte se tedy radovat z maličkostí. Radujte se z toho, že vás váš partner nechal déle spát, že vám na zahradě vykvetla růže, užívejte si úsměvy druhých, mějte radost z toho, že na vás byl milý číšník. Neberte takové věci jako samozřejmost.

A že stále nevíte, za co byste zrovna vy, měli být šťastní a z čeho byste se měli radovat? A co třeba z toho, že jste zdraví, máte v pořádku ruce a nohy, které vám slouží, oči, které vidí tu krásu kolem vás, uši, které slyší zpívat ptáky a slyší hlasy vašich blízkých. Z toho, že máte rodinu a přátele a třeba z toho, že vaše dítě přineslo pěknou známku ze školy. Těch věcí je opravdu hodně. Jen se stačí dívat a vidět je.

foto: Shutterstock

Komentáře
  1. Zdenka Boháčová, bhakti napsal:

    Štěstí je napojit se „nahoru“ a ZAŽÍT Lásku. Pak i to hnusné ztrácí na síle… Ztrácí na síle !…. Ztrácí na síle!….

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.