Žijte tady a teď a dopřejte si Den pro štěstí!

9. května jsem strávila den v pražské Lucerně, ve společnosti naprosto skvělých a inspirujících lidí, na akci Den pro štěstí.

Pozitivní atmosféra byla všudypřítomná. Na pódiu se vystřídala spousta řečníků, ale hlavní myšlenku měli všichni společnou; musíme žít tady a teď! Všichni příliš přemýšlíme o minulosti, která už skončila a nad budoucností, která ještě nenastala. A kvůli těmto myšlenkám nemáme čas na přítomnost. Žijme tedy přítomností a užívejme si každou minutu našeho života.

Po pauze za na oběd pokračoval program módní přehlídkou Ecstatic Fashion, , kde jedna ze zakladatelek firmy a velká propagátorka Bhútánu, Lilia Khousnoutdinova, představila svou kolekci šatů inspirovaných právě bhútánskými národními kroji.

Měření hrubého domácího štěstí

Myslíte si, že se dá štěstí změřit? Ano, je to možné! První měření hrubého domácího štěstí proběhne letos i u nás a provede ho pan Jan Hartl z výzkumné agentury STEM.

Sama jsem moc zvědavá, jak měření dopadne. A protože chci měření podpořit a také proto, že to prospívá mému zdraví, rozhodla jsem se, že i já budu šťastná.

 A co je tedy to štěstí?

Štěstí znamená pro každého něco jiného. Pro malé dítě je štěstím nová hračka, pro teenagera je to úsměv dívky, o kterou usiluje. Ovšem většina lidí má štěstí spojené s penězi a materiálním úspěchem a vlastnictvím.

Já mám štěstí spojené s jinými hodnotami. Zdraví mé a zdraví mých blízkých, je to největší štěstí, které můžu mít. Šťastná jsem, když jsem milována. Když si mě někdo váží a dokáže mě pochválit.

Štěstí je přítomnost a kouzlo okamžiku. Pokud chcete být šťastní, naučte se žít v přítomnosti a vyhněte se příliš zdlouhavému přemýšlení o minulosti. A hlavně se chovejte tak, aby vaše štěstí neznamenalo neštěstí druhých.

Chcete vědět, co dále zaznělo na Dni pro štěstí? Celý článek si přečtěte na mém blogu www.stanislavakrajickova.cz

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.