ZÁKLADNÍ BODY
Domény Hrubého domácího štěstí
Původní myšlenku uvedl v roce 1972 bhútánský král Džigme Singjä Wangčhug jako ukazatel, který má pomoci k vytváření takové ekonomiky země, která podporuje místní kulturu. Ukazatel se prakticky používá při posuzování plánů rozvoje Bhútánu. V červenci 2011 Bhútán prosadil, aby se koncept HNŠ projednával v OSN. V nezávazné rezoluci byly členské státy vyzvány k návrhům vlastních kritérií pro HNŠ.
Hrubé domácí štěstí je koncept, který se snaží vyjádřit míru kvality lidského života a rozvoje společnosti pomocí přesnějšího ukazatele, než jakým je hrubý domácí produkt.
„Štěstí je zdravý rozum, humor, lehkost i radost, štěstí je i pláč, smutek, déšť a celý život.“
PTÁME SE
Co je to štěstí?
Ptáme se známých i neznámých lidí na jednoduchou otázku "Co je to štěstí?". Odpovědi jsou různorodné a velmi inspirativní.
Lilia Khousnoutdinova
Lilia Khousnoutdinová, publicistka, návrhářka, cestovatelka (a duší revolucionářka), hluboce zamilovaná do Bhutánu. Podílí se na projektech v rozvojovém a charitativním sektoru.
Veronika Alexová
Veronika Alexová medializuje etická, ekologická a kontroverzní témata. Svým klientům pomáhá dostat se do veřejného prostoru a realizovat své vize.
Ivana Málková
Ivana Málková o štěstí ví své. Věnuje se poradenství a pedagogice. Založila a vedla soukromou školu. V současnosti se věnuje vědomé pedagogice, mentoringu a lektorování.
David Kirš
David Kirš, zakladatel Nadačního Fondu Šťastné Česko, autor, motivační řečník a inspirativní inovátor.
Ctirad Hemelík
Ctirad Hemelík, zakladatel Nadačního Fondu Šťastné Česko, tvůrce Festivalu Evolution, vizonář a skvělý člověk.